ODT באילת , ODT בקרית שמונה

הפתעה: לאן נעלמו המתקנים ?

כשאפרת הזמינה פעילות ODT, היא ביקשה לעשות את הפעילות בפארק הירקון. כשהאוטובוס עם העובדים עצר בפארק, לא ענה לה המפעיל ובמקום הפעילות לא נמצא אף אחד…. התשובה ניתנה באמצעות הפקח עם רכב הגולף שגירש משם כמה דקות קודם את המפעילים שלא תיאמו את המקום.

אם אתם לא רוצים פאדיחות, זיכרו לבדוק היטב עם הספק שיש לו את כל האישורים הנדרשים לעשות את הפעילות במקום שהזמנתם.

במקום להביא אתכם אלינו, "בטבע שלך" מגיעים עם הפעילות אליכם. אנחנו מפעילים ODT בכל רחבי הארץ ולכן עומדים בקשר רצוף עם הרשויות לתיאום ואישור קיום הארוע בשטח.

צוות בטבע שלך פתוח להזמנת ארועים בכל מקום ולפי צורך נבדוק מהם האישורים הנדרשים. אנחנו מנוסים מאד בפתרון מותאם ללקוח ולכן נבקש מכל להגיד מה אתם רוצים, איפה מתאים לכם ומה הפנטזיה שלכם ואנחנו נמשיך ונבדוק מה אפשרי.

מקומות שאנחנו רגילים לעשות בהם פעילויות:

פעילות ODT ביער בן שמן. יער בן שמן הוא כמעט מילה נפרדת לפעילות ODT. הסיבות ברורות: מיקום – קרוב למרכז, כבישים נוחים קרובים (6, 443, 1), מזג אויר נעים, צל, מים ושירותים. יער בן שמן נחשב גם לאזור בטוח יחסית לפעילות ואפילו ללינת שטח. ביער עצמו יש מספר חניונים. ליד המצפור היה נהוג לעשות חתונות ביער בן שמן עד שיצאו ההנחיות החדשות של קק"ל בנושא. אנקדוטה מעניינת היא שבשיא המחאה החברתית, בקיץ 2011, חיתן אחד מטייקוני המשק את בנו ביער בן שמן. החתונה כללה הפקה גרנדיוזית בעלות של כשבעה מיליון ש"ח ועוררה סערה תקשורתית שהובילה בתורה לקביעת ההנחיות החדשות של קק"ל שחסמו עוד אפשרות של זוגות צעירים לחתונה פשוטה וזולה ביער בן שמן…  חניון נוסף ביער בן שמן נמצא ליד מושב גימזו, מול פארק הקופים וגם שם יש שירותים, מים, שולחנות קק"ל וצל. היתרון של המקום שהוא פחות עמוס מהחניון של מצפה מודיעים ולכן אנחנו מעדיפים להפנות אירועים לחניון זה. בשטח היער מפוזרים עוד כמה חניונים שנמצאים עמוק יותר ביער: חניון לילה לנוער, חניון המוזיקה ועוד.

פעילות ODT בפארק קנדה. פארק קנדה מאפשר אף הוא קיום ארועים ופעילויות. הפארק ממוקם ליד מחלף לטרון וגם בו יש מים ושירותים. רוב האזור נגיש גם לבעלי מוגבלויות

פעילות ODT בהרי ירושלים. יערות קק"ל בהרי ירושלים מלאים בחניונים כיפיים בהם ניתן לעשות פעילויות ואירועים. בין הדברים שעשינו אפשר למנות פעמים רבות של פעילות ODT בשער הגיא, מספר ארועים עם ODT בדרך בורמה, פעילות ODT ביער אשתאול, פעילות ODT בשמורת המסרק וגם בתוך בית מאיר כאשר הקבוצות מתארחות בבית ההארחה "רמות שפירא" במושב, פעילות ODT ליד בית שמש – בחורשת האקליפטוס שמתאימה גם לארועים קטנים או לארוחות על הדרך. אזור יפה נוסף בהרי ירושלים הוא סביב הכביש מבית שמש לצור הדסה ואזור נס הרים. השטח פחות עמוס במטיילים ויערני קק"ל גמישים יותר. באזור זה אנו פועלים הרבה ליד חירבת חנות, בהר היערן, ליד עין קובי או סמוך למערת הנטיפים. גם אזור הסטף מאפשר פעילויות על הר איתן וכן סמוך לסכר בית זית. כשמתקרבים לירושלים יש את עמק הארזים, אנדרטת אסון התאומים ועינות תלם שמאפשרים מגוון אירועים ופעילויות.

פעילות ODT במדבר יהודה היא קצת בעייתית עקב מיעוט העצים והצל. למרות זאת, קיימנו פעילויות ODT במצדה,  פעילות ODT בערד, ומספר פעילויות ODT בבקעת קנאים שנמצאת בין ערד לסוללה העולה למצדה ממערב.כמובן שקיימנו גם פעילויות באתר הבית שלנו בכפר אדומים (המחסן הראשי של "בטבע שלך" נמצא באזור התעשיה של כפר אדומים).

פעילות ODT בנגב. גם הנגב בעייתי לקיום פעילות בגלל החום ומיעוט העצים. מקומות מומלצים שקיימנו בהם פעילות ODT בנגב הם: ODT בחורשת הרועה ליד שדה בוקר, ODT בירוחם וכן מספר גנים ציבוריים שמאפשרים פעילות ODT בבאר שבע.

פעילות ODT בדרום בואכה באר שבע אפשרית ביער להב. קיימנו מספר פעילויות ODT ליד מגדל התצפית ביער להב וגם בגבעות גורל.

לקוח שהתעקש לקבל איכות גם בקצה הארץ הביא אותנו למצוא חורשה קטנה מתאימה לפעילות ODT באילת… זו היתה נסיעה ארוכה אבל היינו גאים ששמנו את אילת על מפת האירועים.

פעילות ODT במצפה רמון מומלצת בחורשה בדרך לבית ספר שדה.

פעילות ODT בירושלים. מדי שנה אנחנו אנחנו עושים מספר פעילויות ODT בירושלים בתיאום עם העיריה. פעילות ODT בירושלים מתבצעת בגן סאקר ובגנים נוספים.

פעילות ODT בתל אביב. השגנו אישור מעיריית תל אביב להקים מתקני ODT במספר פארקים בתל אביב.

פעילות ODT במרכז. קיימנו פעילויות ODT בפארק הלאומי ברמת גן, ODT בפארק הירקון וגם ODT בפארק בגין בדרום תל אביב. למעוניינים לצאת קצת מהעיר, מצאנו מקום טוב בחורשת הצנחנים ליד פלמחים ועשינו שם כבר כמה פעילויות ODT או שעלינו צפונה וכך קיימנו ODT בנחל אלכסנדר וגם ODT ביער חדרה.

אחד היערות האהובים עלינו הוא יער הזורע ובעיקר הר גחר שם קיימנו מספר פעמים פעילות ODT ברמות מנשה. ליד יקנעם עשינו פעילויות במספר מקומות נוספים והאזור תופס תאוצה בזכות כביש 6 שמביא את האנשים בקלות ובמהירות.

פעילות ODT בכרמל. הכרמל אמנם פארק מאד מתאים אך גם יותר קשה לתיאום. כמובן שגם זה אפשרי ואכן קיימנו כבר כמה פעמים פעילות ODT בכרמל וליד חיפה.

פעילות ODT בצפון. פעילות ODT בטבריה וגם פעילות ODT ביער שווייץ ליד טבריה. פעילות ODT על שפת הכינרת בחוף דוגית. פעילות ODT בעין נון ליד המושבה מגדל. פעילות ODT ביער לביא ופעילות ODT בקרית שמונה (כן, גם עד הצפון הגענו). פעילות ODT ברמת הגולן התבצעה במספר מקומות.

בטוח נשכחו פה ברשימה חלק מהמקומות בהם עשינו פעילויות וארועים אבל אנחנו מקוים שזה עוזר לכם לחשוב על רעיונות לארועים בטבע.

הגורמים שאנחנו עומדים איתם בקשר לתיאום פעילות בטבע – 

קרן קיימת לישראל – קיום פעילות ביערות קק"ל דורש אישור מראש וכרגיל גם סיור שטח עם היערן. קק"ל הוציאו הנחיות חדשות שמקשות על קיום ארועים ביערות בעיקר בשעות הלילה. אנו מכירים אישית רבים מהיערנים וההיכרות הארוכה שלנו עם אגפי הקהילה וקליטת הקהל מאפשרים לפעמים גמישות.

רשות הטבע והגנים – רט"ג מאפשרת קיום ארועים בחלק מהגנים הלאומיים ושמורות הטבע לפי קריטריונים ברורים ונוקשים. היכרות אישית עם האנשים ובקיאות בחוקים מכוונים אותנו למקומות ולזמנים בהם פקחי הרט"ג עוזרים לנו ושמחים על קיום פעילות בשמורת טבע.

רשויות מקומיות ועיריות – כאשר מדובר על שטח עירוני, נדרש אישור ממחלקת גנים לקיום ארוע או פעילות בשטחי הפארקים והגנים בישוב. בחלק מהפארקים הגדולים בארץ קיים זכיין חיצוני שאחראי על תפעול הפארק. כך המקרה בגני יהושע, בחוף ניצנים ועוד. גם כאן, צריך לדעת למי לפנות וכרגיל נדרשת פגישה מוקדמת בשטח. חופי הים הם כרגיל באחריות אגף החופים ושם יש כרגיל כללים ברורים מה מותר ובאיזה מקום.

מקומות פרטיים – מטעים, קיבוצים, ועוד. ניתן לעשות אירועים במקומות פרטיים כמו חתונה במטע אבוקדו בשרון, ארוע על הדשא בקיבוץ, מסיבה ליד בריכה, קמפינג ליד בריכת שחיה ועוד… יש המון מקומות כאלו ששמחים לארח קבוצות כאשר כרגיל זה כרוך בתשלום לא גבוה לבעל המקום ולרוב נרוויח על הדרך שימוש במשאבים קיימים כמו מים, חשמל וצל.

רישוי עסקים – בארועים גדולים (לפי החוק מעל 200 איש), נדרש אישור של מחלקת רישוי עסקים שיכולה לדרוש רשיונות מהמשטרה, מכבי אש, מהנדסים, סדרנים, מאבטחים ועוד… בארועים פשוטים הם נוטים לפטור את המארגן מהפרוצדורה.

משטרת ישראל – גם כאשר לא נדרש אישור מהמשטרה, כדאי לעדכן את המשטרה או יחידת מג"ב שאחראית על האזור על קיום הארוע וכך נרוויח אבטחה חינם ופחות סכנה של גניבת תיקים, פלאפונים וכד'