קציצות חובזה

קציצות החובזה התפרסמו כאשר הירושלמים הכינו אותן בימי המצור על ירושלים במלחמת העצמאות. הלגיון הירדני והכנופיות שלטו על הגישה לירושלים ובעיר נוצר מחסור חמור במצרכי מזון בסיסיים, במים, בתרופות ובתחמושת. בתקופה זו, במקביל לנסיונות של הפלמ"ח וההגנה לפריצת הדרך לירושלים או להכשרת דרך עוקפת (הלא היא דרך בורמה) הפעילו אנשי העיר הנצורה תושיה רבה שבאה לידי ביטוי בפתרונות יצירתיים למחסור. חלק מפתרונות אלו נשארו עד היום וכך למשל תוכלו לפגוש בעיר טכניקות חסכניות לשטיפת רצפה.  המצור על ירושלים התרחש בעיקר בעונת האביב וכך זקנים וילדים יצאו לשוטט בשדות ולקטוף עשבים שהסבתות הקשישות המציאו מתכונים מפתיעים ליצור מהם אוכל. כך הופיעו קציצות החובזה. צמח החלמית שמוכר גם בשם "לחם ערבי" היה נפוץ בכל שדה או שטח פתוח ומעלי הצמח הכינו בבתים קציצות ערבות לחיך.  כמובן ששם לא השתמשו בביצים ובקמח וגם בשטח אפשר לוותר עליהם. ללא קמח הקציצות מעט פחות טעימות ונדבקות פחות טוב. אם תזדמנו ביום העצמאות לבית של ותיקי ירושלים, תמצאו שם את קציצות החובזה שנאכלות לזכר הימים ההם…

אם אתם יוצאים אל הטבע ויודעים לזהות את החוביזה- סימן שאתם אנשים של טבע.

אנחנו ב"בטבע שלך" מציעים להוציא אל הטבע כמעט כל ארוע: חגיגה משפחתית, ימי גיבוש לעובדים או תהליכים חינוכיים עם קבוצות.  כל אלו יכולים לקבל ערך מוסף באמצעות חווית השטח והטבע שהם הבסיס לפעילותנו.

מתכון לקציצות חובזה:

מצרכים לקבוצה של כ20 בני נוער, 70-80 קציצות: 10 ביצים, 1 כוס קמח, פלפל שחור, מלח, שמן לטיגון, 1 ק"ג עלי חובזה (חלמית) טריים חתוכים דק, אפשר להוסיף חובזות קצוצות.

למשפחה של חמישה אנשים (15-20 קציצות)  הכמויות המומלצות הן: כשתי כוסות מלאות בעלי  חובזה טריים חתוכים דק, 3 ביצים, רבע כוס קמח, פלפל שחור, מלח ושמן לטיגון

זמן הכנה: כעשרים דקות חוץ מאיסוף עלי החובזה.

הוראות הכנה: לערבב את המצרכים ולהוסיף מעט מים בזהירות עד שהעיסה מתאימה להכנת קציצות (לא נוזלית מדי). להכין קציצות ולטגן בשמן עמוק עד שהן מזהיבות.

טיפים: בהכנת עיסות עם קמח ומים מוסיפים תחילה חצי מכמות הקמח וקצת מים ומערבבים. אחר כך מוסיפים לאט ובזהירות את שאר הקמח כדי שלא נגיע למצב של עיסה נוזלית או סמיכה מדי.

אזהרות: לקטוף רק את העלים ולא את כל הגבעול, לזכור שהקמח רק מגבש ומדביק ולא מרכיב עיקרי בקציצה. אם שמים הרבה קמח, הקציצה מרה או חסרת טעם.

לאניני טעם ניתן לטגן קודם קלות את עלי החובזה עם שמן ומעט רוטב סויה או לבשל אותן בישול קצר במים רותחים עם מלח וכך לרכך אותם.

תוספת נהדרת היא להכין את הקציצות החובזה כקציצות בשר – להוסיף 200 גרם בשר טחון, 3 בצלים חתוכים דק וקורט אגוז מוסקט לכמות המובאת כאן ולטגן היטב.

קציצות בשר בחובזה מתאימות גם לרוטב עגבניות.

 

לחצו לקבלת פרטים על סדנת בישול בשטח מבית "בטבע שלך" !