סדנאות הישרדות

בשונה מטיולים רגילים, בסדנת הישרדות אנו מבודדים את המשתתפים מהשפעות חיצוניות שאינן קשורות בטבע ומעמידים אותם מול אתגרים פיזיים ונפשיים. תהליך ההתגברות על הקשיים שבדרך מעצים את המשתתפים ומאפשר להגיע לתובנות מהותיות על הגורמים שמניעים אותם. מדריכי "בטבע שלך" מעבדים עם המשתתפים את המתרחש בשטח ובנפש ובונים כוחות שילוו את המשתתפים בחיי היומיום. הסדנאות מורכבות מתכנים רבים הקשורים לטבע, לפעילות בשטח, להישרדות מול קשיים ומשימות בדד וצוות.

סדנת מדבר – במדבר יהודה מקיימים סדנאות שטח והישרדות דרמטיות בהן מתמודדים המשתתפים עם תנאי מדבר והליכה קשה. תנאי השטח הקשים מכריחים את המשתתפים להקפיד על החוקים ולשמור על עצמם ועל חבריהם. מזג האוויר שמתחלף מחום ביום לקור בלילה, המצוקים החדים והשמועות על נמרים מביאים את משתתפי סדנת ההישרדות לנקודות קיצון בהן הם נדרשים למצוא בתוכם את הכוחות להתגבר על הקשיים ולסגל לעצמם התנהגויות פרו-חברתיות שכן סוד ההצלחה הוא בשיתוף הפעולה ובעזרה ההדדית.

סדנאות הישרדות במדבר יהודה מתקיימות באזור מישור עמיעז והר סדום, בבקעת קנאים,  בנחל משמר ובצוק תמרור ונחל בוקק.

נגב – סדנת הישרדות קלאסית שכוללת התמודדות עם מדבר, התנתקות מוחלטת מציוויליזציה ומרחק ממקומות ישוב. המשתתפים נפגשים עם אזור בארץ בו לילה הוא אכן חשוך, טבע הוא אכן שקט ומדבר הוא מרחב. בנגב אנו מגלים את חשיבותם של מקורות המים, לומדים לשרוד בקור הלילה, להכין אוכל בשטח ולהיעזר במפה. ככלל, סדנה זו אוצרת בתוכה פרקי לימוד רבים של הנהגות שטח.

סדנת הישרדות זו מומלצת בחורף שכן  הסיכון לגשם נמוך משמעותית מאשר באזורים אחרים בארץ והחום המעיק של הנגב מתרכך בעונה זו. סדנאות הישרדות מתקיימות בערבה או באזור נחל צין.

הרי ירושלים – סדנת הישרדות בעלת מאפיינים יחודיים. למרות צפיפות הישובים הגבוהה, אנו מנתקים את המשתתפים ממקומות הישוב ומעמידים אותם בפני האתגרים היחודיים לאזור – עליות קשות והתמודדות עם סבך. אזור זה כולל הרבה מעיינות ויערות ומתאים לאמצע הקיץ כאשר שאר אזורי הארץ שרויים בעומס חום כבד. סדנה זו מומלץ לסיים בעליה לירושלים ולכלול טקס סיום באתר משמעותי כגון הר הרצל, הכנסת והכותל המערבי.

מסעות – מסעות רגליים אינטנסיביים מתאימים למשתתפים בעלי רקע מינימאלי בשטח או כתוכנית לסיום שנת פעילות. האתגר המשמעותי מושך את החזקים ביותר אך לא פחות גם את הפחות ממושמעים שבחבורה להירתם למאמץ ולעזור לקבוצה להתקדם. רגעי משבר שנצפים מראש נפתרים על ידי המשתתפים עצמם שבהכוונת המדריכים מושכים אחד את השני.

ההתגברות על העומס הפיזי, הלחץ הנפשי והשהות בטבע מביאים את ההולכים לחשל את כוח הרצון שלהם ולגלות יכולות ועוצמות שלא האמינו שיש בתוכם.

אפשרויות קלאסיות למסעות כאלו הם מסע חופים – לאורך חופי הים התיכון, מסע ים אל ים – מהים התיכון לכינרת, מסע סובב כינרת או מסעות לאורך חלקים שונים של שביל ישראל.

ימי צבא אנו מעבירים סדנאות שטח בסגנון צבאי לנוער מחו"ל או לנוער ישראלי. מצוין להעלאת מוטיבציה לשירות קרבי או לטיפול בבעיות משמעת.  סדנאות אלו מהוות תחליף איכותי לפעילות גדנ"ע אך הן מותאמות יותר לצרכי הלקוח ומאפשרות עבודה ערכית יותר. ניתן לשלב מטווחים, מסעות אלונקות, אימוני קרב מגע, ODT ועוד תכנים רבים.

זהות, מעורבות והתנדבות – סוג נוסף של סדנאות הן סדנאות זהות בהן אנו עוברים במקומות שונים מתוך מטרה להכיר למשתתפים צדדים נוספים של הארץ היפה שלנו ולעורר אותם להיות מעורבים חברתית ולגלות שותפות אמיתית עם אחרים. אנו משלבים בסדנה כזו פעילויות ערכיות וכן התנדבויות שונות.

הסדנאות רלוונטיות לקבוצות מאורגנות בלבד 

לפרטים נוספים והזמנת אירוע לחצו כאן!